MojAndroid

Jedna z najväčších čínskych spoločností zaoberajúcich sa telekomunikáciami hlási výborné finančné výsledky. Huawei predáva množstvo smartfónov a ďalších telco produktov, čo sa odrazilo aj na celkových príjmoch spoločnosti. Tie narástli za prvý polrok o 40% v porovnaní s predošlým obdobím, pričom oproti prvému polroku minulého roku narástli o 10%. Celkovo Huawei za prvých 6 mesiacov tohto roka zarobil $36,8 miliárd.

Náš tip
Huawei P9 dostal známku od DxOMark. Priemer mu kazí video

Vedenie spoločnosti je však optimistické a v najbližších mesiacoch chce príjem spoločnosti ešte navýšiť. Stanovili si aj nový finančný cieľ – do konca roka by chceli zarobiť $75 miliárd. Ak sa im to nepodarí, tak chcú tento rok ukončiť aspoň v plusových číslach. Finančná riaditeľka spoločnosti Sabrina Meng vyhlásila, že spoločnosť aktuálne zaznamenáva “stály rast” v troch hlavných biznisových skupinách, kde Huawei pôsobí – spotrebiteľský trh, telco zariadenia a podnikové riešenia. Vedenie spoločnosti pokladá za hlavný dôvod ich úspechu “vyváženú globálnu prítomnosť Huawei-u na svetovom trhu”.

Zdroj: PhoneArena

25.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+