MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila prvý inteligentný náramok s konektivitou do rýchlej dátovej siete LTE-M, ktorá sa má komerčne začať využívať v budúcom roku. Náramok je okrem toho schopný sledovať fitness údaje používateľa a dokáže tiež merať srdcový tep. Bližšie detaily zatiaľ nie sú dostupné, viac o zariadení sa dozvieme na veľtrhu MWC 2015 v Barcelone, kde bude mať zastúpenie aj naša redakcia.

Ak bude náramok podobný tomu aktuálnemu, bude vybavený 1,4-palcovým OLED displejom, NFC a technológiou Bluetooth, pričom zachovaná by mala byť aj vodeodolnosť. Spomínaná podpora LTE-M je výsledkom nedávnej akvizície start-upu Neul, ktorý spoločnosť odkúpila v minulom roku. Je to práve čip tejto firmy, ktorý bude integrovaný v náramku a bude zabezpečovať pripojenie do siete 4.5G.

huawei-45g-smartband-580x358

Nová 4.5G LTE sieť je schopná dosahovať teoretické dátové prenosy až do rýchlosti 1 GB/s a podľa spoločnosti Huawei ide o prvú mobilnú sieť, ktorá nie je orientovaná len na ľudí, ale aj na využitie s inými zariadeniami. Rýchla sieť má mať veľké využitie aj v biznis sektore alebo virtuálnej realite.

Zdroj: The Inquirer

25.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+