Zdá sa, že Huawei nazaháľa a už teraz pripravuje aktualizáciu na najnovší Android 7.0. Nugátová verzia Androidu unikla ako beta verzia a pre odvážnejších používateľov je dnes už dostupná aj pre flashnutie. Sedmičkový Android však nie je dostupný ako plnohodnotná ROM, ale ako OTA aktualizácia. To znamená, že po jej flashnutí neprídete o svoje dáta. Aktualizáciu môžete pritom flashnúť aj na Huawei P9 bez rootu a so zablokovaným bootloaderom, a to prostredníctvom oficiálneho nástroja spoločnosti Dload. ROM prichádza vrátane používateľskej nadstavby EMUI vo verzii 5.0. Presný návod ako na to nájdete na xda fóre.
[katalog_reklama id="414590" typ="micro"]
Čo to znamená pre majiteľov P-deviatky a iných Android zariadení? Len toľko, že aktualizácia na najnovší operačný systém by vôbec nemusel byť tak zdĺhavý ako v prípade Androidu Marshmallow. Výrobcovia už teraz pripravujú svoje ROM a adoptujú používateľské nadstavby. Akonáhle Google vydá finálnu verziu systému, spoločnosti prevedú už len tie najnutnejšie úpravy, optimalizáciu, prípadne modifikácie a aktualizácie budú môcť ísť von. Aspoň to je ideálny prípad. Uniknutá ROM pre Huawei P9 je vša dobrým indikátorom toho, že tieto očakávania by sa mohli aj naplniť.
Zdroj: xda
Vo videu je EMUI 3.1…
V pôvodnom článku sa píše, že Huawei kvôli únikom (alebo neviem čomu) zámerne v beta verziách zobrazuje číslo verzie nižšie ako je v skutočnosti… Už aj podľa vzhľadu je vidieť, že emui je iné ako doteraz…
Diky.
A android 5.1 niesom si istý ale p9 už keď vyšla tak mala 6.