MojAndroid

Zdá sa, že Huawei nazaháľa a už teraz pripravuje aktualizáciu na najnovší Android 7.0. Nugátová verzia Androidu unikla ako beta verzia a pre odvážnejších používateľov je dnes už dostupná aj pre flashnutie. Sedmičkový Android však nie je dostupný ako plnohodnotná ROM, ale ako OTA aktualizácia. To znamená, že po jej flashnutí neprídete o svoje dáta. Aktualizáciu môžete pritom flashnúť aj na Huawei P9 bez rootu a so zablokovaným bootloaderom, a to prostredníctvom oficiálneho nástroja spoločnosti Dload. ROM prichádza vrátane používateľskej nadstavby EMUI vo verzii 5.0. Presný návod ako na to nájdete na xda fóre.

Náš tip
Huawei P9: Ide na to inak | RECENZIA

Čo to znamená pre majiteľov P-deviatky a iných Android zariadení? Len toľko, že aktualizácia na najnovší operačný systém by vôbec nemusel byť tak zdĺhavý ako v prípade Androidu Marshmallow. Výrobcovia už teraz pripravujú svoje ROM a adoptujú používateľské nadstavby. Akonáhle Google vydá finálnu verziu systému, spoločnosti prevedú už len tie najnutnejšie úpravy, optimalizáciu, prípadne modifikácie a aktualizácie budú môcť ísť von. Aspoň to je ideálny prípad. Uniknutá ROM pre Huawei P9 je vša dobrým indikátorom toho, že tieto očakávania by sa mohli aj naplniť.

Zdroj: xda

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+