MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Huawei oznámila dostupnosť BETA verzie softvéru s novou verziou nadstavby EMUI 8.1 pre používateľov smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro. Huawei taktiež práve spustil aktualizáciu, ktorá na naše smartfóny príde spoločne s technológiou GPU Turbo.

Náš tip
Honor predstavil novú grafickú technológiu GPU Turbo

Náš tip
Huawei P20 dostáva aktualizáciu s množstvom vylepšení a opráv

Môžeme sa tešiť na vylepšený výkon

Narozdiel od BETA testovacej verzie, ktorá je obmedzená na 2 000 používateľov, aktualizácia s GPU Turbo bude onedlho dostupná pre všetkých vlastníkov týchto zariadení. Po aktualizácii by mal byť váš systém inovovaný na číslo zostavy EML-AL00 8.1.0.150 (C00), v závislosti od modelu a regiónu. Predpokladá sa, že aktualizácia obsahujúca GPU Turbo by mala dojsť už aj s oficiálnou verziou nadstavby EMUI 8.1. To neplatí pre sériu P20, ktorá má EMUI 8.1 predinštalovaný, ale pre ostatné zariadenia, na ktoré bude update dostupný časom.

Väčšina zmien v EMUI 8.1 sú len drobné vylepšenia a menšie zmeny, nuž výrobca láka na túto prelomovú technológiu, ktorá sľubuje až dvojciferný nárast výkonnosti a efektívnosti. Huawei tvrdí, že vďaka GPU Turbo grafický výkon porastie až o 60%, a zároveň spotreba energie má klesnúť o 30%. Po sérii modelov P20, GPU Turbo sa dočkajú aj smartfóny, ako Honor 9, Honor V9, či Honor 7X. Náš redakčný Huawei P20 Pro zatiaľ aktualizáciu nedostal. Ak ju vy už máte, dajte nám vedieť v diskusii, či ste zbadali nárast grafického výkonu či pokles spotreby energie.

Náš tip
Huawei P20: Určite sa nestratí | RECENZIA

Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.7.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+