MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Rýchle LTE aj NFC

Huawei P10 Lite ponúka všetky tie formy pripojenia, ktoré by ste v tejto kategórii mohli očakávať a nerobí žiadne výrazné kompromisy. K mobilným sieťam sa pripojíte pomocou GPRS, EDGE, HSPA aj LTE technológií. Poteší aj prítomnosť LTE Cat6 s rýchlosťami do 300 Mbps, čo v tejto triede nie je vždy samozrejmosťou. Ako sme už spomínali, na Slovensku nájdete verziu s jednou SIM a aj dual SIM verziu telefónu. Môžete očakávať rovnaké spoľahlivé fungovanie dual SIM technológie tak, ako sme v prípade Huawei smartfónov zvyknutí.

Nechýba pripojenie k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band pripojenia. Bluetooth tu nájdeme vo verzii 4.1 a nechýba ani NFC. Trošku nás mrzí použitie microUSB konektoru, no to bude v strednej triede zrejme ešte nejaký čas štandardom. Aj vďaka sklenenej konštrukcii nemá telefón s pripojením absolútne žiadne problémy bez ohľadu na to, ako ho uchopíte alebo aké antény zakryjete. Nestretli sme sa so žiadnymi výpadkami signálu či jeho nedostatočnou intenzitou. Bezproblémové boli aj telefonické hovory, čo nám potvrdila aj druhá strana. V tomto smere tak hodnotíme Huawei P10 Lite na výbornú.

Fotoaparát: Nešokuje žiadnym spôsobom

Ani pozitívne, ani negatívne. V skratke povedané, Huwaei P10 Lite poskytuje presne takú úroveň fotografií, akú by sme na prvý pohľad očakávali. Nájdeme tu 12MP hlavný snímač s optikou f/2.2, dvojtónovým bleskom, ako aj 8MP prednú kameru. Obe sú ale schopné nahrávať “iba” Full HD video, čo ale bežnému používateľov v roku 2017 stále môže stačiť.

Kvalita fotografií nie je zlá, no ani nás neohromila. Niekoľko obrázkov sa nám ale skutočne pozdávalo, no pre ich vytvorenie sú potrebné optimálne svetelné podmienky. Kým málo svetla spôsobuje výrazné zašumenie fotografií, stratu detailov a kontrastu, telefón sa nie vždy vedel popasovať s veľmi jasnými podmienkami a často prepálil jasné tóny. Vo väčšine prípadov však boli výsledky akceptovateľné a bez problémov vhodné na zdieľanie na sociálnych sieťach.

Potešila nás ale aplikácia fotoaparátu, ktorá prevzala väčšinu možností od drahších súrodencov. Nájdete tu preto množstvo nastavení a funkcií, vďaka ktorým môžete prispôsobiť zážitok z fotografovania. Aplikácia tiež bola o poznanie rýchlejšia ako v podobnom modeli Huawei P9 Lite 2017, vôbec nám nezamŕzala a nepadala. Aj za to zrejme vďačíme trošku výkonnejšiemu procesoru.

Kvalita videa je na priateľnej úrovni, no výrazne tu cítime absenciu optickej stabilizácie. Podanie farieb je ale slušné a reprodukcia zvuku bola tiež veľmi príjemná bez akéhokoľvek praskania či šuštania. Na záznam dôležitých životných okamihov či osláv ale zrejme budete chcieť použiť iné zariadenie.

Selfie kamera je tiež priemerná, no výsledky v dobrom osvetlení je možné bez problémov použiť na sociálnych sieťach, čo je zrejme hlavnou funkciou selfie kamery. Celkovo tak ponúka Huawei P10 Lite dostatočne kvalitný fotoaparát so šikovnou aplikáciou, no v tejto cenovej kategórii nijako nevytŕča z radu a za niektorými zariadeniami aj zaostáva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

27.6.2017
 • Marek

  Chýba mi v recenzií viacero vecí… Píšete o bloatware a vašom “sne”, že tam raz v budúcnosti nebude. Ale nikde nebola informácia, či sa dá odinštalovať alebo aspoň zakázať. Ďalej mi chýbal test rýchlosti nabíjania a viac screenshotov z využívania. Niečo ako “pár fotiek a prezeranie soc. sietí s celodennou výdržou” mi nevie zodpovedať otázku, koľko ten telefón dokáže reálne vydržať. Potom ochranné sklo – píšete, že tam žiadne nie je. Preukázalo sa to počas testu ako slabina? Sú tam škrabance? A taktiež vaša formulácia, že to v tejto cenovej kategórií je normálne, že nemá ochranné sklo, je scestné. Ja vlastne ani neviem o takom (známejšom) výrobcovi, ktorý by ho nedal do tejto cenovej kategórie… Okrem Huawei, samozrejme. Čo oleofóbna vrstva? Nenašiel som v texte o tomto žiadnu zmienku. A softvérová podpora? Dostáva pravidelné mesačné záplaty? Aký je dátum poslednej? A predovšetkým mi chýbalo priame porovnanie s najbližšou konkurenciou z vlastnej stajne – Huawei P9 lite, P9 lite (2017), P8 lite, Nova, Nova 2 a porovnateĺné Honor zariadenia z rovnakej cenovej kategórie. Prečo by som si mal vybrať toto zariadenie? Myslím, že práve toto je otázka, ktorú by si kládli všetci potenciálni záujemcovia o tento telefón. A nevenovala sa tomu dostatočná pozornosť.

  • Vdaka za postrehy :) Na mnohe z vasich otazok nie je mozne odpovedat po tyzdni testovania, ktory sme s telefonom stratili. Dalej ak nieco nespominame, mozete brat za samozrejme, ze vsetko je tak ako ma byt. Oleofobnu vrstvu sme nespominali, pretoze telefon nepreukazoval znamky nadmerneho zachytavania odtlackov. Ak by sme ale mali v recenzii vymenovat vsetky zakladne veci, ktore telefon splna, pisali by sme ju mesiac. Dalsia vec je, ze priamemu porovnaniu s konkurenciou sme tu venovali viac casu ako v inych recenziach. Viackrat sme spominali rozdiely s nedavno predstavenym P9 Lite 2017 a jasne sme napisali, o ake rozdiely sa jedna a kde su podonosti. Co sa tyka vydrze baterie, kazdy pouziva telefon inak a akykolvek umely test by sme vytvorili, nikdy by nevyhovoval kazdemu. Mozete si precitat ine moje recenzie a porovnat vydrz s inymi zariadeniami – vsetky vzdy pouzivam priblizne rovnako, takze to je ten najlepsi benchmark, aky sme schopny vytvorit :) Vsetky vase poznamky berieme na vedomie a v buducnosti sa ich pokusime adresovat :)

 • Pingback: Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za január 2018()

 • Mária

  zdravím, chcem sa spýtať, ak sa v autobuse pripájam na wifi sieť žiada si to zosnímať QR kod ktorý sa zobrazuje už v mobile. Ktorú aplikáciu by ste na toto funkciu odporučil?
  Ďakujem

+