MojAndroid

Bojkot Ruska a jeho ekonomiky pokračuje. Giganti zatvárajú v krajine svoje kancelárie a teraz sa k ním pridáva aj čínska spoločnosť Huawei. Pôvodne len obmedzila dodávky svojich smartfónov v domnení, že podnikanie je tu v súčasnej situácii mimoriadne riskantné. Teraz má v úmysle z Ruska odísť úplne, čo sa týka sieťových a komunikačných služieb. Novinku priniesol portál Gizchina.

Toto rozhodnutie prinesie Rusku množstvo problémov. Totižto v posledných rokoch telekomunikačné spoločnosti v krajine aktívne prechádzajú na riešenia od Huawei. Čínska spoločnosť dodala približne 33 % všetkých mobilných staníc, ktoré sú v regióne momentálne prevádzkované. Odchod spoločnosti by mohol mať negatívny dopad na údržbu a rozvoj existujúcich a budúcich projektov, vrátane budovania 5G siete.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme, existuje možnosť, že ruskí telekomunikační operátori prejdú na používanie zariadení a náhradných dielov od iných gigantov, napríklad od spoločnosti Ericsson. Nákup riešení od tretích strán však bude stáť viac a nie všetci výrobcovia ponúkajú kompatibilné komponenty.

Huawei sa pravdepodobne snaží vyhnúť ďalším konfliktom s USA a Európou

Ako inak, pozastavenie činnosti v Rusku súvisí predovšetkým s vojnou na Ukrajine a sankciami, ktoré boli voči krajine uvalené. Vzhľadom na to, že Huawei doteraz sám čelí následkom sankcií, ktoré naň uvalili Spojené štáty, si pravdepodobne nebude chcieť ešte viac komplikovať zlú situáciu a riskovať ďalší konflikt s USA alebo Európou. V segmente spotrebného tovaru, ktorý zahŕňa tablety, notebooky, smartfóny a ďalšie smart zariadenia, zatiaľ nenastala žiadna zmena.

Náš tip
Ide to aj bez Google Pay. Ako platiť bezkontaktne s Huawei telefónmi? | Návod

11.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+