MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei, ktorá za posledný rok zaznamenala obrovský posun v rebríčku predajnosti, predstavila v marci tohto roku svoju modelovú radu Huawei P20 a Huawei Mate RS Porsche design. Druhý menovaný bol vlastne vylepšenou luxusnou verziou minuloročného modelu Huawei Mate 10 Pro v červenom prevedení Porsche design. Oproti pôvodnej verzii priniesol okrem cenovky 1600 Eur aj pár vylepšení. Hlavne bezdrôtové nabíjanie, skener odtlačkov nielen na zadnej strane ale aj v displeji a rovnaký 40-megapixelový fotoaparát ako má Huawei P20 Pro. Veľa ľudí ale zaujímalo, prečo nebral aj dnes populárny výrez v displeji.

Náš tip
Huawei P20 Pro vs iPhone X: Slepý foto-test | HLASOVANIE

Je výrez v displeji prínosom pre dizajn?

Na túto otázku sa rozhodol odpovedať riaditeľ dizajnu v Porsche design Christian Schwamkrug. Sám verí vo filozofiu, ktorú zaviedol už Ferdinand Porsche.

Keď som prvýkrát uvidel výrez v displeji, nemohol som uveriť tomu, čo vidím. Z pohľadu dizajnu je to rušivé. Obraz ma byť buď obdĺžnikový alebo štvorcový, s okrajovou čiarou a jasným rámcom. Mám rád symetriu. Nechceli sme mať výrez v displeji, pretože sa jedna o kompromis.

Týmito slovami dáva za pravdu kritikom výrezu v displejoch smartfónov po vzore iPhone X. Tí rovnako tvrdia, že výrez je len momentálnym technologickým ústupkom v hone za čo najužšími okrajmi a narúša obraz aj dizajn. A aký je váš názor na trend výrezov v displejoch?

15.5.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+