MojAndroid

Smartfón Huawei Mate 10 bude predstavený budúci týždeň 16. októbra, no už niekoľko týždňov sa objavujú rôzne rendery, fotografie a uniknuté špecifikácie. Najnovšie máme pre vás uniknuté fotografie, ktoré sa objavili na známej čínskej stránke Weibo.

Z viacerých dohadov vyplýva, že sa pri Huawei Mate 10 môžeme tešiť na 6,2-palcový displej s rozlíšením Full HD, pomerom strán 18:9 a minimálnymi rámikmi. Na zadnej strane sa bude zrejme nachádzať duálny fotoaparát z osvedčenej spolupráce s Leicou s rozlíšením 23 MP a 20 MP. Vo vnútri bude biť výkonný procesor Kirin 970 z domácej dielne Huawei. Richard Yu, šéf mobilnej divízie v Huawei tvrdí, že to je prvý procesor využívajúci prvky umelej inteligencie. Všetky výpočty pritom prebiehajú nie len externe, no i interne, priamo prostredníctvom špeciálnej neurónovej procesorovej jednotky NPU. Huawei Mate 10 Pro má mať rovnaké špecifikácie a zatiaľ nie je jasné, čím presne sa budú tieto dva smartfóny odlišovať. Rovnako nie je úplne potvrdené, či sa tieto dve novinky predstavia naraz.

Posledná informácia z predchádzajúcich dní navyše hovorila až o 4000 mAh batérii. Tento dohad potvrdil aj samotný výrobca, ktorý na Twitteri uviedol slogan “That feeling when your battery lasts all day on a single charge. Huawei Mate 10 coming October 16, 2017.” (Ten pocit, keď batéria vydrží celý deň na jedno nabitie. Huawei Mate 10 príde 16. októbra 2017).

Na definitívne obrázky Mate 10 a Mate 10 Pro si musíme počkať do pondelka. Na uvedení sa zúčastní aj naša redakcia, takže vám sprostredkujeme fotografie bezprostredne po evente.

Zdroj: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+