MojAndroid

Huawei, renomovaná čínska technologická spoločnosť, sa chystá pustiť do automobilového priemyslu tým, že pre svojich partnerov v ekosystéme vybuduje špecializovanú predajňu áut. Tento strategický krok má za cieľ poskytnúť platformu pre výrobcov automobilov, ktorí využívajú technológie Huawei na podporu a zvýšenie predaja svojich vozidiel, informuje HuaweiCentral.

Správy z čínskych médií naznačujú, že pôvodným plánom Huawei je založiť jednotný predajný obchod s automobilmi špeciálne pre AITO, ekosystémovú značku áut vyvinutú v spolupráci s čínskou automobilkou SERES. Spoločnosť však má v úmysle túto možnosť rozšíriť na všetkých svojich súčasných a budúcich automobilových partnerov. Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť Huawei zvažuje nábor predajcov AITO zo svojich existujúcich predajcov terminálov. Rovnako aj zvýšenie počtu externých investorov, pričom využije model franšízových agentúr.

Nepôjde však vôbec o obyčajnú predajňu

Zdroje oboznámené s touto záležitosťou objasnili, že prístup spoločnosti Huawei sa líši od tradičných franšíz predajní automobilov 4S alebo modelu priameho predaja. Taký prijala Tesla a ďalšie rozvíjajúce sa automobilky. Aj keď Huawei nebude znášať veľké náklady na výstavbu obchodu, má mať značný vplyv na jeho chod.

Existujúce obchody s mobilnými telefónmi spojené s Huawei už nestačia na predvádzanie rastúcej ponuky modelov inteligentných áut. Preto divízia inteligentných automobilov Huawei založí samostatnú predajňu áut, ktorá sa bude venovať výlučne propagácii a predaju jej modelov z ekosystému inteligentných automobilov. Rovnako chystá partnerstvá s renomovanými výrobcami automobilov ako Chery, JAC, Jihu a ďalšími.

Huawei-flagship-store-7
Takto by mohla predajňa vyzerať zvonku | Zdroj: HuaweiCentral

Insideri odhalili, že rozšírenie kanála má zahŕňať výstavbu nových predajní a rozšírenie existujúcich predajní. Dôrazom chcú klásť na zabezpečenie dostatočne veľkých a nezávislých priestorov na vystavenie vozidiel. Aj keď zatiaľ nezverejnili podrobnosti o výstavbe špecializovaného obchodu, očakáva sa, že spoločnosť bude využívať na komunikáciu oficiálne kanály.

Náš tip
Sťahovanie aplikácií priamo z Facebooku? O chvíľu pravdepodobne realita

3.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+