MojAndroid

HTC U11 sa zatiaľ teší veľmi dobrým hodnoteniam zahraničných médií. Tie ho označujú za jeden z najlepších smartfónov, ktoré dnes môžete kúpiť. Novinka ponúka unikátne povrchové spracovanie zo skla, ako aj kovový rám. Táto kombinácia však netvorí práve tu najsilnejšiu zostavu, o čom nás presvedčil test z Youtube kanálu JerryRigEverything.

Ten HTC U11 podrobil sérií testov, ktoré overili jeho odolnosť voči poškriabaniu, ohňu a ohnutiu. A práve v tzv. Bend teste nová vlajková loď taiwanského výrobcu zlyhala. Môže za to najmä spôsob, akým výrobca pripevnil sklo k prednej strane s displejom. To je pripevnené priamo ku kovovému rámu zariadenia a pri ohnutí na neho pôsobí väčší tlak, ktorý spôsobí jeho prasknutie. Dôvodom je ale aj fakt, že kovový rám nie je až tak pevný ako u predchodcu. Ak by ale bol, HTC-čku by sa nemuselo podariť implementovať funkciu edge sense pre ovládanie zariadenia pomocou tlaku. Každopádne, bez ohľadu na tento test, HTC U11 vydrží bežné používanie a nebude mať problém prežiť každodenné používanie.

Náš tip
HTC U11: Vyskúšali sme horúcu novinku od HTC. Toto sú naše prvé dojmy + VIDEO
14.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+