MojAndroid

Spoločnosť HTC prináša svoj model U Ultra aj v špeciálnej verzii so zafírovým ochranným sklom. Tento model sa predáva v limitovanej edícii len v určitých krajinách. Napriek tomu už táto špeciálna edícia stihla byť otestovaná na populárnom YouTube kanále JerryRigEverything. Výsledky boli skutočne výborné a ochranné sklo smartfónu prežilo aj silnejšie škrabance ako v porovnaní s konkurenciou obsahujúcou ochranné sklo Gorilla Glass.

Náš tip
HTC U 11 má prísť so Snapdragonom 835 a 12MP Ultrapixel 3 fotoaparátom

Vo videu zameranom na test HTC U Ultra s zafírovým sklom bolo testované aj špeciálne ochranné sklo s obsahom zafírových vlákien pre Samsung Galaxy S8 od výrobcu ZAGG. Sklo v hodnote 50 dolárov však v testoch prepadlo a poškrabalo sa už pri tvrdosti na úrovni 3. To znamená, že ho poškodia aj obyčajné mince či kľúče v spoločnom vrecku. Do porovnania sa dostali aj hodinky spoločnosti Tissot, obsahujúce ochranné zafírové sklo na prednej strane.

Testovanie HTC U Ultra vo verzii so zafírovým sklom v teste odolnosti uspelo. Telefóny s ochrannými sklami od Gorilla Glass sa štandardne zvyknú poškodiť pri tvrdosti na úrovni 5 a 6. Zafírové sklo na HTC U Ultra túto tvrdosť zvládla úplne bravúrne. Poškodenie displeja prišlo až na úrovni tvrdosti 8 a 9. Hodnota tvrdosti 10 sa následne už rovná tvrdosti diamantu. Zafírové sklo na tomto smartfóne tak môže prežiť skutočne veľa vyhrotených situácií s ostrými predmetmi.

Náš tip
HTC One X10 oficiálne predstavený. Ponúka veľký displej aj batériu

Na druhej strane zafírové sklo nemusí byť až tak dobre odolné čo sa týka pádu obrazovkou na zem. Na mieste je tak zvážiť ochranný obal a to aj vzhľadom na lesklú konštrukciu zadnej steny smartfónu. Verzia HTC U Ultra so zafírovým sklom je drahšia oproti klasickej. To však nie je prekvapivé, výrobcovia používajú zafírové sklo najmä na menšie časti. Napríklad iPhone ponúka zafírové sklo len na čítačke odtlačkov prstov a objektíve fotoaparátu.

Zdroj: theverge

8.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+