MojAndroid

FOTOAPARÁT A MULTIMÉDIÁ | RAW zážitok

HTC U Play ponúka 16 Mpix fotoaparát, ktorý má clonu f/2.0, ohnisko 27 mm a veľkosť pixelov 1 µm. Aj napriek papierovo výborným parametrom je kvalita fotografií len priemerná. Nedostatok vidíme najmä v postprocesingu samotných snímok, nakoľko fotoaparát ponúka aj optickú stabilizáciu, takže na jej absenciu sa nemôžeme vyhovárať. To isté sa dá povedať aj o videách. Veľkou výhodou je však možnosť snímať fotografie v RAW formáte (DNG, veľkosť fotografie 31,3 MB), ktoré sú vhodné aj na neskoršie spracovanie v PC. Ak ste šikovní, výsledkom môžu byť naozaj zaujímavé zábery.

Samotná aplikácia fotoaparátu nepatrí medzi najšťastnejšie riešenia. Prepínanie medzi režimami zabezpečuje pomerne dobre ukryté kontextové menu, na ktoré si budete musieť zvyknúť. 99% fotografií v našej recenzii sme zachytili v profesionálnom režime, kde je možné nastavovať scénu, vyváženie bielej, expozíciu, ISO, zaostrenie, ale aj uzávierku (1/8000 až 2 sekundy). Priložené ukážky fotografií a videa vám dodajú dostatočný prehľad o tom, ako fotí nové HTC U Play. Názor si už vytvorte sami. Na záver už len dodáme, že HTC U Play ponúka nahrávanie videí v maximálnom rozlíšení Full HD 1080p.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Čo sa multimédií týka, tu HTC U Play tiež neobháji meno svojich predchodcov. Chýbajú mu totižto kvalitné Boomsound reproduktory, ktoré sme našli v starších HTC zariadeniach, no ich neprítomnosť kompenzuje naozaj namakanými slúchadlami USonic. Tie sa pripájajú pomocou USB-C koncovky a ich prejav môžete softvérovo ešte trochu upraviť, no dovolíme si povedať, že po dlhšom čase nájdete v balení nejakého smartfónu naozaj nadpriemerne hrajúce slúchadlá. Škoda však, že sú aj v roku 2017 ešte stále drôtové. 

HTC U Play screen 8

PRIPOJENIE | Pre jednu aj dve SIM karty

Spoločnosť HTC vyrába model HTC U Play vo verzii so single SIM a dual SIM slotom. My sme na testovanie získali single SIM verziu zariadenia, aj keď druhý slot ponúkal okrem vloženia pamäťovej karty vloženie druhej SIM. Zariadenie však na jej prítomnosť, aspoň v prípade tejto verzie vôbec nereagovalo. Samozrejmosťou je podpora 3G a 4G sietí, aj 800 MHz pásma, ktoré je na Slovensku tak diskutované. Prenosové rýchlosti mobilných sietí dosahujú maximálne teoretické hodnoty HSPA 42.2/5.76 Mbps a LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps.

HTC U Play 11

Z ďalších typov pripojení je dostupná Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac aj s podporou 5 GHz sietí, Bluetooth v4.2 a nechýba ani NFC na bezkontaktné platby alebo použitie bezkontaktných NFC tagov. Na pripojenie k PC slúži USB-C konektor (Type-C 1.0). Ako sme už spomínali, na konštrukcii zariadenia chýba 3,5 mm audio jack, čo nehodnotíme ako práve najšťastnejšie riešenie. Pri tejto hrúbke konštrukcie by sa do nej totižto rozhodne zmestil.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+