MojAndroid

Tajwanská spoločnosť HTC patrila medzi najväčších výrobcov smartfónov. Stojí dokonca za úplne prvým Android smartfónom, ktorý sa kedy vyrábal. Tieto časy sú už dávno preč a HTC sa už dlhodobo nedarí. Tržby každoročne klesajú a ani rok 2019 nebol výnimkou, informuje portál Slashgear.

V roku 2019 tržby klesli až o 57,8 percenta v porovnaní s rokom 2018. V porovnaní s rokom 2017 je pokles ohromných 87 percent. Pre porovnanie, v roku 2011 zaznamenala spoločnosť tržby na úrovni približne 15 miliárd dolárov, minulý rok to bolo len 330 miliónov.

HTC si situáciu veľmi dobre uvedomuje. Najväčším problémom bolo, že spoločnosť sa nedokázala rýchlo adaptovať novým trendom a v poslednom čase na trh nepriniesla nič prevratné. Nič, čo by zaujalo. Smartfóny od HTC pritom vôbec neboli a nie sú zlé. Ponúkajú kvalitné fotoaparáty, všeobecne dobrú výdrž a atraktívnu dobre odladenú nadstavbu. Avšak výrobca si najmä za tie vybavenejšie modely nechal poriadne zaplatiť.

HTC U12+ a Huawei P20 Pro

To bolo dôvodom, prečo používatelia siahli skôr po podobne vybavených, avšak lacnejších modeloch konkurencie. Najhoršie na tom je, že prepad tržieb sa netýka len smartfónov, ale takmer všetkých produktov v portfóliu tajwanskej spoločnosti. Momentálne nie je jasné, kam sa HTC bude uberať a aká budúcnosť čaká výrobcu, ktorý svojho času patril medzi najväčších na svete.

Náš tip
Spoločnosť HTC zaznamenala koncom roka 2018 vyššie príjmy
13.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+