MojAndroid

DxOMark sa tentokrát pozrel na zúbok novému prírastku do HTC rodiny – smartfónu HTC One A9. Ten svojimi špecifikáciami síce nepatrí do úplne prvej ligy, snaží sa to však kompenzovať kvalitou konštrukčného spracovania, ako aj rýchlymi aktualizáciami na najnovší Android. Novinka má vo výbave 13 Mpix fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorý ako sa zdá, svojimi kvalitami predčí aj svojho súrodenca a vlajkovú loď HTC One M9. V teste totižto nový HTC One A9 získal slušných 78 bodov, čo je o 9 viac ako v prípade spomínaného modelu M9, a to aj napriek tomu, že má snímač s vyšším rozlíšením. Samozrejme, z papierových špecifikácií nahráva A-deviatke najmä optická stabilizácia, ktorá ako sa zdá, má v tomto prípade skutočne svoje opodstatnenie.

HTC One A9 sa môže okrem iného pochváliť aj optikou so svetelnosťou f2.0, duálnym LED bleskom a schopnosťou zachytávať snímky vo formáte RAW. DxOMark pochválil dobre zaostrovanie, farby aj vyváženie bielej v dobrých svetelných podmienkach. Úroveň šumu vo fotografiách bola tiež na nízkej úrovni, navyše po priblížení majú stále dosť detailov. Samozrejme, HTC One A9 sa nemôže úplne rovnať drahším zariadeniam, ako Samsung Galaxy S6 alebo Sony Xperia Z5. DxOMark tím našiel problémy napríklad s podexponovaním snímkov pri scénach s vysokým kontrastom, oveľa menším časom uzávierky pri slabších svetelných podmienkach a stratou jemných detailov pri všetkých svetelných podmienkach. Na druhej strane, A9 podáva v oblasti fotografovania stále slušný výkon.

Náš tip
RECENZIA | HTC One A9: Pán kontroverzný

Zdroj: androidcommunity

19.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+