MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že predaje vlajkovej lode HTC One M9 sú oveľa nižšie, ako sa očakávalo. Pre taiwanského výrobcu to znamenalo jedno z najhorších období v poslednej dobe a situácia je až taká vážna, že na rad príde aj masívne prepúšťanie. Samozrejme, iba oslabenie pracovnej sily spoločnosť nezachráni, a tak sa už črtajú nové plány, ktoré by mali výrobcu znovu dostať na piedestál.

Podľa všetkého totiž CEO spoločnosti HTC Cher Wang oznámila akcionárom počas posledného zasadnutia, že HTC pripravuje “Hero” smartfón. Za týmto označením sa skrýva vysoko výkonné zariadenie, ktoré malo byť podľa pôvodných správ predstavené už v októbri. Najnovšie informácie ale naznačujú, že týmto záhadným zariadením bude model HTC O2, ktorý by na trh mal prísť s procesorom Snapdragon 820. Ten by mal ponúknuť vyšší výkon vďaka štyrom jadrám Hydra bez toho, aby produkoval nadmerné teplo, ako to bolo v prípade Snapdragonu 810.

Toto tvrdenie ale vylučuje októbrové predstavenie a reálnejší dátum hovorí o predstavení v prvom štvrťroku budúceho roku. Nový HTC O2 by mal ponúknuť celokovové telo a všetky pozitívne vlastnosti, ktoré sú so smartfónmi od HTC spojené. Bude zaujímavé sledovať, ako si HTC poradí s neustále rastúcou konkurenciou a či sa spoločnosti skutočne podarí priniesť zariadenie, ktoré odtiahne zákazníkov od konkurenčných riešení.

Aktualizované o 10:25

Vďaka najnovším uniknutým informáciám sa dozvedáme ešte viac detailov o pripravovanom smartfóne od HTC. Okrem spomínaného výkonného čipu Snapdragon 820 tu nájdeme aj 4 GB RAM a 64/128 GB vnútornej pamäte. 6-palcový displej by mal ponúknuť rozlíšenie 1440 x 2560 pixelov. Vzadu by sa mala nachádzať 20,7 MP kamera a predný fotoaparát by ma ponúknuť rozlíšenie 5 MP. O dlhú výdrž na jedno nabitie sa postará 3500 mAh batéria. Okolo displeja sa bude nachádzať veľmi tenký rámik, pričom nad a pod obrazovkou nájdeme známe BoomSound stereo reproduktory. Poslednou zaujímavosťou bude odolnosť voči vode a prachu, ktorou by novinka mala disponovať.

Dohady ale siahajú ešte ďalej a spomínajú aj 5-palcovú verziu HTC O2, ktorá by mala ponúknuť 2K, alebo až 4K rozlíšenie. Tieto informácie by sme ale brali so skutočnou rezervou, pretože tento model by mal ponúknuť výkonnejší čip z radu Snapdragon 82X s ôsmymi jadrami s taktom cez 3 GHz. Je zrejmé, že HTC pripravuje skutočne výkonný smartfón, ale niektoré z týchto údajov sa s najväčšou pravdepodobnosťou v najbližšom modeli nezrealizujú. Najnovšie informácie tiež naznačujú, že HTC O2 by sme mohli uvidieť ešte tento rok, zatiaľ čo 5-palcový model príde na trh až budúci rok. Všetko sú to ešte iba prvotné informácie, ktoré ale v priebehu ďalších mesiacov určite vykryštalizujú.

Zdroj: Mobile-DadMyDrivers via PhoneArena, PhoneArena 2 

19.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+