MojAndroid

Spoločnosť HTC má za sebou naozaj nepriaznivé obdobie. Po niekoľkých aspoň trochu pozitívnych mesiacoch zaznamenala spoločnosť štvrťrok s najvyššou stratou v histórii. Iba prednedávnom sa výrobca dostal z červených čísel a teraz sa zdá, že v spoločnosti znovu niečo nefunguje. Ako to už v takýchto situáciách býva, na rad prídu drastické opatrenia. Medzi tie by malo patriť aj prepúšťanie zamestnancov.

Podľa CFO spoločnosti Chialin Chang bude spoločnosť prepúšťať naprieč celým pôdorysom. Zatiaľ nie je zrejmé, koľko zamestnancov príde o prácu, no je už v podstate isté, že prepúšťanie je nezvratné. Spolu s obmedzením počtu zamestnancov by sa malo zúžiť aj zameranie spoločnosti. Podľa všetkého chce HTC naďalej produkovať zariadenia z najvyššej triedy, čo by teoreticky mohlo znamenať, že by utrpela produkcia dostupnejších zariadení.

V tejto kategórii má totiž HTC výraznú konkurenciu od iných výrobcov. Tí sa neboja ponúkať svoje dostupné zariadenia so skutočne agresívnou cenovkou, čo je v konečnom dôsledku dôvod, prečo užívatelia uprednostnia práve tieto modely pred tými od HTC. Zvýšenie orientácie na vlajkové lode by spoločnosti mohlo pomôcť, no je možné, že iba to nebude stačiť. V každom prípade, spoločnosť má bohatú históriu a aj v minulosti ukázala, že sa dokáže vyhrabať zo zložitej situácie. Uvidíme, aké prostriedky na to použije teraz a akým lákadlom bude chcieť získať späť zákazníkov.

Zdroj: Reuters via pocketnow

7.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+