MojAndroid

Umelá inteligencia sa dostala do povedomia verejnosti skutočne rôznymi spôsobmi. Jedným z nich bola aj porážka piatich najlepších hráčov na svete logickej hry GO. Tím vtedy tvorili hráči Chen Yaoye, Zho Ruiyang, Mi Yuting, Shi Yue a Tang Weixing. Proti nim vystupovala špeciálna umelá inteligencia pod názvom AlphaGO vo forme protihráča. Ľudský tím tých najlepších hráčov vtedy utrpel krutú porážku.

Náš tip
Umelá inteligencia od Google si zrejme sama od seba vytvorila vlastný interný jazyk

Piatkový zaujímavý súboj ukázal, ako tieto dve zložky – ľudskú a umelú inteligenciu – spojiť pre ešte viac dramatický súboj. Hráč Gu Li a umelá inteligencia vo forme spoluhráča sa stretli spolu s Lianom Xiaom a jeho vlastným spoluhráčom v podobe umelej inteligencie. Lian Xiao a jeho spoločník “AlphaGo” sa stali víťazmi a to vynútením rezignácie súperovej strany.

Názory na súboj sú rôzne, v princípe však ide o sledovanie hry umelej inteligencie AlphaGO a následne napodobnenie tejto hry ľudskými hráčmi. Niečo podobné priniesol aj Eric Schmidt prostredníctvom svojho Twitter účtu.

Zdroj: Techcrunch

29.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+