MojAndroid

Spoločnosť HP sa rozhodla vykonať rozsiahlu štúdiu o inteligentných hodinkách. S jej výsledkov vyplynulo, že na trhu sa nenachádzajú žiadne inteligentné hodinky, ktoré by boli bezpečné. HP odhalilo, že každé z týchto zariadení má nedokonalú ochranu či šifrovanie, spolu s ďalšími bezpečnostnými nedostatkami, ktoré sa môžu stať dverami pre hackerov.

Podľa zistení HP ani jedny z inteligentných hodiniek neprejdú pri párovaní s mobilom 2-stupňovou autentifikáciou. Každému zo zariadení chýba aj možnosť aspoň dočasného odmietnutia prístupu k účtom, do ktorých zadáte niekoľkokrát po sebe zlé heslo. To znamená, že sa hackeri môžu dostať k vašim účtom cez inteligentné hodinky, na ktorých budú skúšať prelomenie hesla tzv. hrubou silou – budú ho zadávať až dovtedy, kým ho neuhádnu. Priznajme si však realitu – ak niekto používa silnejšie heslo, jeho prelomenie môže trvať aj týždne. Problémom inteligentných hodiniek je aj to, že až 70% z nich má ukryté slabiny v bezpečnosti, ktorá sa týka aktualizácie ich firmvéru. Potenciálni útočníci sú tak schopní získať aktualizácie prichádzajúce do hodiniek a skúmať, aké ďalšie bezpečnostné nedostatky obsahujú.

lg-watch-urbane-lte-6352.0

Až 40% hodiniek má problém aj so šifrovacím protokolom, aj keď drvivá väčšina z nich používa SSL/TLS. Pri pohľade na všetky tieto nedostatky si treba uvedomiť, že inteligentné hodinky, ktoré sa dnes predávajú na trhu, obsahujú viac citlivých informácií, ako si dokážeme predstaviť – sú v nich uložené naše účty, sociálne siete, kontakty, e-maily, atď. HP preto upozorňuje, že ak sa tieto zariadenia majú rozšíriť v súkromnom a firemnom sektore, je potrebné odstrániť tieto nedostatky. Spoločnosť upozorňuje aj na to, že chyby hodiniek musia byť odstránené teraz, ešte predtým, ako sa stane realitou Internet vecí. Ten totižto umožní podobným zariadeniam nielen ovládať naše mobily a tablety, ale aj autá či zabezpečovacie systémy našich domov. Hoci možno niektoré z informácií považovať za prehnané, je potrebné zamyslieť sa nad bezpečnosťou zariadení, ktoré sa stávajú každodennou súčasťou nášho života.

Zdroj: PhoneArena

25.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+