MojAndroid

Spoločnosť HMD Global rozosiela pozvánky pre tlač na udalosť, ktorá sa bude konať 4. októbra v Londýne. Ako možno vidieť na pozvánke nižšie, na akcii bude predstavený nový smartfón do rodiny Nokia smartfónov. Môžeme opäť len uvažovať, o aký smartfón konkrétne pôjde. Na jednej strane je názor, že bude oficiálne predstavená Nokia 7.1 Plus, o ktorej doposiaľ uniklo už nezmerné množstvo neoficiálnych špekulácií. Na druhej strane môže ísť aj o očakávanú Nokiu 9.

Tohtoročná Nokia 8 Sirocco nebola pravou vlajkovou loďou?

Aj keď HMD Global tento rok už predstavil Nokiu 8 Sirocco ako svoju top novinku, množstvo používateľov aj tak očakáva ďalší smartfón, tzv. “pravú” vlajkovú loď a Nokia 9 je na takúto pozíciu horúcim kandidátom. Nuž, práve 4. októbra sa dozvieme, či budeme na ňu musieť čakať ešte o čosi dlhšie alebo nie.

Nokia 9 by mala disponovať až piatimi zadnými kamerami, na porovnanie – Nokia 7.1 Plus by mala mať “len” dve. Čo sa týka procesorov, Nokiu 9 by mal prirodzene poháňať Snapdragon 845 a Nokiu 7.1 Plus Snapdragon 710, ktorému bude sekundovať 6 GB RAM. Spoločnosť HMD Global potvrdila implementovanie Android One do všetkých svojich zariadení, a teda obe nové Nokie by mali byť súčasťou tohto programu.

21.9.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+