MojAndroid

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kam až siaha história moderných instant messengerov či e-mailov? Prezradíme, že siaha naozaj veľmi veľmi ďaleko. Ak ste si mysleli, že prvá správa, ktorá bola poslaná cez internet, bola akýmsi sofistikovaným odkazom, ste na omyle. Prvá správa obsahovala iba dve písmená – LO.

Písal sa 29. október 1969. Na Univerzite v Los Angeles približne o 22:30 pracoval profesor Kleinrock a spolu s ním jeho študent programovania Charley Kline. Spoločne sa im podarilo nadviazať spojenie medzi UCLA SDS Sigma 7 Host computer a počítačom iného programátora, Billa Duvalla,  SRI SDS 940 Host computer. Kleinrock s Klineom sa snažili odoslať jednoduchú správu s textom “login”, no podarilo sa im odoslať iba prvé dve písmená a celý systém spadol. O hodinu neskôr sa im už podarilo odoslať celé znenie správy a tento proces sa odohrával prostredníctvom siete ARPANET, ktorá je predchodcom dnešného moderného internetu. Na obrázku nižšie môžete vidieť dokumentáciu z toho večera, ktorú doteraz uzchovávajú v archívoch UCLA.

lo-first-message

Zdroj: gizmodo

4.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+