MojAndroid

Hangouts nie je iba textový komunikátor. Ľudia ho využívajú aj na volania či videohovory. V porovnaní s konkurenciou má však aplikácia Hangouts väčšie nároky na internetové pripojenie, čo sa dá interpretovať aj tak, že cez slabšie internetové pripojenie ponúka horšiu kvalitu, ako napríklad Skype alebo Viber. To sa však zmení, pretože Google umožní 2 používateľom komunikovať priamo, cez peer-to-peer pripojenie. Znamená to, že Hangouts vynechá z komunikácie Google server, aby ušetril tak potrebné dáta. Spoločnosť sa v tejto veci vyjadrila oficiálne aj na svojom blogu.

Volania cez pripojenie typu peer-to-peer v službe Hangouts

Na zlepšenie kvality zvuku a videa sa na volania v službe Hangouts používa priame pripojenie typu peer-to-peer, ak je to možné. Služba Hangouts tak môže efektívnejšie smerovať vaše volanie priamo na osobu, s ktorou hovoríte. Nemusí hovor pripájať prostredníctvom niektorého zo serverov Googlu.

Poznámka: Priame pripojenie typu peer-to-peer medzi vami a druhou osobou odhaľuje IP adresy vás oboch. S IP adresou je možné priblížiť vašu polohu.

Nevieme, kedy presne sa Hangouts prepína do P2P režimu, ani to, čo znamená podmienka “ak je to možné”. Sme však radi, že sa Google stará o svojich používateľov a zlepšuje kvalitu služieb aj na úkor toho, že musí z komunikácie vynechať vlastný server.

Náš tip
Nový Hangouts 7.0 prináša rýchle odpovede a ďalšie novinky (APK)

Zdroj: Google

8.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+