MojAndroid

Google opäť aktualizuje svoju komunikačnú platformu Hangouts na Androide. V aplikácii, ktorá nesie číselné označenie 7.0, prináša niekoľko noviniek, vrátane dlhoočakávaných rýchlych odpovedí, či možnosti vytvoriť skratky ku konverzáciám priamo na ploche Androidu. Zaujímavosťou je tiež to, že Google vyzýva používateľov Hangouts, aby namiesto tejto aplikácie používali na posielanie a prijímanie SMS správ aplikáciu Messenger. Zdá sa tak, že Google časom funkcionalitu SMS správ plánuje z Hangouts úplne odstrániť.

Funkcia rýchlych odpovedí funguje presne tak, ako aj v iných aplikáciach. Po prijatí správy sa objaví vyskakovacie okno so správou a s možnosťou na ňu odpísať. Po stlačení tlačidla sa otvorí nové plávajúce okno, ktoré obsahuje pole pre zadanie textu. Samozrejme, takýmto spôsobom môžete na správu odpísať aj priamo z notifikačného centra. Ak ale príde niekoľko správ od rôznych odosielateľov, tlačidlo pre rýchle odpísanie z upozornení zmizne.

Užitočnou je tiež funkcia, vďaka ktorej si môže používateľ na plochu umiestniť ikony konverzácií. Platí to ako pre jednotlivcov, tak aj pre skupiny. Takýmto spôsobom máte po ruke vždy tie kontakty, ktoré potrebujete a používate najviac. Google nakoniec vylepšil ešte dizajn aplikácie, ktorá sa ešte viac priblížila k material dizajnu. Ide ale skôr len o drobné úpravy.

Spoločnosť novú verziu Google Hangouts 7.0 sprístupňuje postupne pre všetkých používateľov, pre tých nedočkavých tu však máme aj APK súbor pre manuálnu inštaláciu.

 –> Hangouts 7.0 APK <–

Zdroj: Androidpolice

27.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+