MojAndroid

Virtuálna realita zaznamenala v posledných rokoch veľký pokrok vďaka projektom a produktom, ako sú napríklad okuliare Oculus Rift. Aby bol zážitok z fiktívneho prostredia ešte vernejší, okrem očí a hlavy je potrebné do virtuálnej reality zapojiť aj ostatné časti tela, ako sú ruky a nohy. Presne také prostredie ponúka firma Virtuix, ktorá posúva hranice na ďalšiu úroveň.

Zatiaľ ešte nedokončené zariadenie Virtuix Omni je možné prirovnať k hernému bežeckému pásu, vďaka ktorému sa hráči dokážu doslova pohybovať vo virtuálnej realite. Všetky pohyby používateľa, ktoré vykonáva na podložke sa tak premietajú napríklad priamo do hry, čo v spojení s okuliarmi Oculus Rift a makety zbrane vytvára naozaj verný herný zážitok.

Firma pred niekoľkými dňami vydala video, kde môžete vidieť upravenú verziu hry Grand Theft Auto 5 v plnej virtuálnej realite. Hráč sa v podstate preniesol do rozmerného virtuálneho mesta a terorizoval jeho obyvateľov. V minulosti bolo taktiež zverejnené podobné video s hernou peckou Battlefield 4, ktoré vyzerá naozaj skvelo.

Virtuix Omni zatiaľ nie je dokončené, no na oficiálnych stránkach je zariadenie možné predobjednať za 699 amerických dolárov, čo v prepočte predstavuje približne 650 eur.

https://www.youtube.com/watch?v=QZEnjwUqc4M

Virtuálna realita v Battlefield 4

https://www.youtube.com/watch?v=aTtfAQEeAJI

27.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+