MojAndroid

Spoločnosť Google sa vyznačovala svojim typickým štýlom Material design, ktorý ponúkal jednoduché línie a pestré farby. V aktuálnej situácii však môžeme pozorovať pravý opak. Široká paleta farieb sa pomaly vytráca z prostredí aplikácií, a to v prípade operačného systému Android, ale aj iOS. Dobrým príkladom môže byť práve prvotné testovanie prevažne čiernobieleho prostredia v rámci aplikácie YouTube.

Náš tip
Google predstavil Street View Program so zoznamom 20 podporovaných 360° kamier

Google teraz vymazáva pestré farby aj zo svojej mobilnej aplikácie pre vyhľadávanie a zmeny sa týkajú tiež prostredia mobilného webového rozhrania. Nový dizajn odstráni modrú farbu v prípade odkazov a tiež zelenú farbu v prípade podkategórií. Podobné zmeny sa udiali v priebehu minulého roka v desktop verzii Googlu. Na screenshotoch môžete vľavo vidieť pôvodné zobrazenie, v strede nové zobrazenie mobilnej aplikácie a na pravej strane webové rozhranie v prehliadači.

Náš tip
Zistite, kto má prístup od vášho Google účtu | NÁVOD

Ste spokojný s novým farebným prevedením aplikácie Google? Ako vnímate farebné spektrum v iných aplikáciách? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

11.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+