MojAndroid

Google predstavil nový certifikovaný Street View Program, ktorý obsahuje zoznam 20 kamier so schopnosťou zaznamenať 360° zábery. Tieto kamery by na trh mali prísť v roku 2017 a podľa Googlu spĺňajú štandardy pre zachytávanie záberov, ktoré sa dajú použiť aj v Street View. Google ich rozdelil do 4 kategórií.

Nový certifikačný program Googlu ponúkne okrem iného aj možnosť priameho uploadovania 360° záberov zo smartfónov na web Street View, bez nutnosti použitia ďalšieho programu, počítača alebo akéhokoľvek iného spracovania videa. Podobnú certifikáciu kamier ponúkne Google aj v prípade aplikácií Android Auto, či pri virtuálnej realite. Používateľom odporučí aj najlepšie kamery pre tvorbu 360° fotografií. Prevažná časť kamier v zozname pochádza od výrobcov ako Samsung či GoPro. Tento rok však plánuje 360° kamery predstaviť aj 16 ďalších výrobcov (na obrázku vyššie). Google tiež na webe zverejnil parametre a vlastnosti, ktoré musia mať kamery, aby spĺňaôi jeho Street View certifikáciu.

Náš tip
Jaime Lannister z Hry o tróny mapuje Grónsko pre Street View

Zdroj: Google

10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+