MojAndroid

Spoločnosť Google vydáva každý mesiac v rámci Android platformy bezpečnostný update, ktorý opravuje chyby tohto mobilného operačného systému. Tento bezpečnostný update alebo bezpečnostnú záplatu dostávajú ako prvé zariadenia spoločnosti Google. To znamená zariadenia radu Pixel. Podpora pre smartfóny Nexus 5X a Nexus 6P skončila v novembri minulého roku. Google teraz vydáva februárovú bezpečnostnú záplatu, ktorá je opäť dostupná pre všetky Pixely.

Aktualizácia je dostupná pre smartfóny Google Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL a tablet Google Pixel C. Opravuje celkovo 42 bezpečnostných chýb, ktoré sú rozdelené do dvoch patchov. Prvý vznikol 1. februára a opravuje 17 chýb. Druhý má dátum 5. februára a opravuje celkovo 25 chýb. Opravená bola napríklad kritická chyba média frameworku, ku ktorej sa dalo dostať špeciálne upraveným PNG súborom. Aktualizácia tiež rieši chyby spojené s rôznymi komponentmi čipsetov spoločnosti Qualcomm. Update je možné stiahnuť buď manuálne z tohto linku, alebo formou OTA cez Nastavenia > Systém > Rozšírené nastavenia > Aktualizácia softvéru. Aktualizácia neprináša žiadne vylepšenia systému ani nové funkcie pre Pixel smartfóny. Ide len o opravu chýb.

Náš tip
Videorecenzia na Google Pixel 3 Lite je už zverejnená ešte pred oficiálnym predstavením
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.2.2019
Zdroj: gadgets.ndtv

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+