MojAndroid

Spoločnosť Google už dlhšie spolupracuje pri vývoji zariadení línie Nexus. Tieto smartfóny a tablety ale nepochádzajú priamo z dielne Google a pri ich vývoji majú svoje slovo aj samotní výrobcovia hardvéru. Už dlhšie sa ale špekuluje o tom, že by internetový gigant mohol predstaviť svoj vlastný smartfón s vlastným hardvérom a softvérom a dosiahnuť tak skvelú integráciu týchto dvoch aspektov. Čakanie na takéto zariadenie je možno už na konci.

Nexus_5X_recenzia-7

Podľa posledných informácií Google predstaví takéto zariadenie už tento rok. To je ale všetko, čo aktuálne vieme, resp. tušíme. Samozrejme, originálny Google smartfón by bol veľmi zaujímavou novinkou. Google pritom nie je úplne vzdialený od výroby vlastného hardvéru – vyrobil už tri zariadenia Google Chromecast, dve generácie notebooku Chromebook Pixel a vlani predstavil aj vlastný konvertibilný tablet Pixel C. Vyrobiť smartfón by tak pre Google nemalo byť nič náročné. Informácie pritom nepochádzajú z nejakého podradného technologického plátku, ale priamo z The Telegraph, ktorý sa odvoláva na spoľahlivý zdroj priamo v spoločnosti.

Uvidíme ale, o aký smartfón pôjde. Je pravdepodobné, že to bude konkurent pre iPhone po všetkých stránkach. Tiež je možné, že pôjde o smartfón kompatibilný s VR platformou Daydream, a tak by malo ísť o skutočne výkonné zariadenie. Je ale teoreticky možné, že Google predstaví telefón so zameraním na pomer cena/výkon, ale to ešte stále predbiehame. Najskôr si budeme musieť počkať na ďalšie informácie a detaily o pripravovanom smartfóne.

Zdroj: The Telegraph via Android and Me

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+