MojAndroid

Google Stadia je na krátky čas k dispozícii aj zadarmo. Zahrať sa môžete aj na Slovensku. 

Herné streamovacie služby zažívajú v poslednej dobe veľký boom. Množstvo firiem sa snaží priniesť vlastné riešenie a jedna z nich je aj Google. Ich Google Stadia bola oficiálne spustená koncom minulého roka, no len vo vybraných krajinách. Zároveň hráči museli od prvého dňa platiť za používanie služby. Firma však najnovšie pristúpila k zmierneniu týchto pravidiel a ponúka ju zadarmo. Informuje o tom v oficiálnej správe na svojom blogu.

Dva týždne zadarmo

Google Stadia môžete využívať dvomi spôsobmi – predplatiť si Stadia Pro za 10 € mesačne alebo si môžete kupovať jednotlivé hry dostupné v rámci ponuky. Ani Pro členstvo však nezaručuje prístup ku všetkým hrám, ale len k vybraným titulom. Niektoré si preto stále musíte kúpiť za plnú cenu, iné získate so zľavou. Google však najnovšie ponúka aj trial verziu pre Stadia Pro, a to v trvaní dvoch týždňov. K tomu dostanete okamžitý prístup k štrnástim hrám, a to vrátane GRID, Destiny 2: The Collection či Thumper.

Kúpiť si ale môžete aj množstvo veľkých aktuálnych hier ako Red Dead Redemption 2 či Doom Eternal. Hovorí sa, že v budúcnosti by Google mohlo sprístupniť bezplatnú verziu služby s obmedzeným streamovaním obrazu do rozlíšenia 1080p. Kedy by sa tak malo stať ale nie je jasné. Podpora pre 4K rozlíšenie je ale aj v súčasnosti obmedzovaná, a to kvôli veľkému náporu na internetovú infraštruktúru. K podobnému zníženiu dátového toku pristúpil už pred pár týždňami Netflix a YouTube, o čom sme vás samozrejme informovali.

Ako hrať na Slovensku?

Google Stadia je teraz dostupná len pre štrnásť krajín sveta. Slovensko medzi nimi nie je, aj keď oficiálna podpora je len otázkou času. Každopádne, toto obmedzenie sa dá obísť tak, ako väčšina regionálne zamknutých služieb. Pomocou VPN sa môžete hrať aj u nás, no počítať musíte s o niečo väčšou odozvou. Vyskúšať môžete rôzne bezplatné VPN, no špeciálne pre hranie Google Stadia vznikla platená VPN, ktorá by oneskorenie mala znížiť na minimum.

15.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+