MojAndroid

Budúcnosť streamovania hier a ich hrania na cloudových úložiskách je čoraz jasnejšia. Google s jeho službou Stadia bude v budúcnosti možno rovnako známy, ako prestížnejšie konzoly PlayStation či Xbox. V minulom mesiaci boli taktiež zverejnené hry, ktoré bude herný systém podporovať.

Hranie na cloude aj cez Android TV?

Herný ovládač pre Google Stadia je možné objednať z oficiálneho Google Store podobne ako smartfóny z radu Pixel. Tých, ktorí si ho už pred-objednali poteší, že platforma je skoro hotová. Podľa Android Community je známe, že by mala zamieriť do televízorov, ktoré sú poháňané Android TV.

Používateľské prostredie Android TV

Pravdepodobný príchod Stadia s Androidom 11

Aktuálne nie sú dostupné detaily, je však pravdepodobné, že Stadia dorazí s príchodom verzie Android 11. Táto integrácia by mohla nakopnúť dobu hrania hier cez cloudové služby. Stačí len ovládač Stadia, pripojenie na internet a prístup k vybraným hrám.

Ovládač Stadia

Herná služba sa potom pripojí k cloudovým serverom od Google. Predpokladá sa, že podobné herné služby sa časom rozšíria aj na smartfóny či iné domáce zariadenia, ako napríklad spomínané televízory Android TV. Viac informácií sa zrejme dozvieme po samotnom predstavení Androidu 11.

Náš tip
Google Stadia: Streamovacia herná služba pre všetky zariadenia
19.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+