MojAndroid

Google začal so šifrovaním dát uložených na cloudovom úložisku Google Cloud Storage, dostupnom pre firemných zákazníkov. Free verzia služby Drive zatiaľ šifrovanie nepodporuje, očakáva sa však, že Google by ho mohol pre bežných používateľov sprístupniť už v blízkej dobe.

Google-Cloud-Storage

Podľa Dave Bartha, produktového manažéra Google Cloud Storage, zákazníci nemusia nič nastavovať a šifrovanie/dešifrovanie je po autorizácii plne automatické. K tomuto účelu sa využíva 128-bitové AES šifrovanie, pričom šifrovacie kľúče sú spravované spoločnosťou Google. Prístup k nim je prísne kontrolovaný, stále sa však k nim môžu právom domáhať vládne inštitúcie. V ostatných prípadoch by mali byť dáta v úplnom bezpečí. Ak si však ich bezpečnosť budete chcieť poistiť, stále ich môžete zašifrovať sami a nespoliehať sa len na ochranu ponúkanú spoločnosťou Google.

Zdroj: androidauthority

19.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+