MojAndroid

Google mnohí poznáme ako veľkého internetového giganta. Neraz však ukázal svetu aj svoju opačnú stránku a jeho história je plná vtipov, či nápadov ako sú napríklad Google Doodles. Inšpiráciu však evidentne nehľadá iba vo vlastných radoch a pozorne sleduje napríklad aj seriály. Nasvedčuje tomu aj easter egg, ktorý sa objavil na twitteri. Ten poukazuje na jednu z epizód seriálu IT Crowd, v ktorom sa po menšej nehode staršej pani, objavuje reklama na záchranné zložky. Nebolo by to zrejme ničím zvláštnym, ak by namiesto krátkeho a ľahko zapamätateľného čísla nebola spleť  dvadsiatich nič nehovoriacich čísel.

A v tomto spočíva finta easter eggu. Pokiaľ v obrazovke vytáčania zadáte toto číslo, tlačítko pre uskutočnenie hovoru začne preblikávať modrou, a červenou farbou tak, ako policajné auto. Je však potrebné mať Android 6.0 Marshmallow a nemodifikovanú ROM. Užívatelia potvrdili funkčnosť zatiaľ na zariadeniach Nexus 6, Nexus 5X a na zariadeniach Motorola, ako napríklad Moto X, alebo Moto G. Či je funkčný aj na iných zariadeniach, zatiaľ nie je známe. Číslo, ktoré je potrebné zadať, je 01189998819991197253.

Každopádne môžete tento nápad vyskúšať, a to, či sa vám to podarilo, nám dajte vedieť v komentároch.

itcrowd-easteregg

Náš tip
Google prináša najlepší Easter Egg v histórii. Na tému Star Wars

Zdroj: Androidauthority

2.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+