MojAndroid

O donáškových dronoch vám nepíšeme prvýkrát. Ešte minulý rok ich začal vyvíjať Amazon, ktorý má na celom svete jednu z najväčších dodávateľských sietí. To sa samozrejme nepáči Googlu, ktorý tak začal s podobným projektom. Ten má názov “Project Wing” a spoločnosť v ňom testuje nový druh lietajúcich robotov, ktorý dokážu doručiť tovar menších rozmerov. Hoci testy prebiehajú len na odľahlých pláňach Austrálie, roboty vyzerajú naozaj schopne a už teraz dokážu prepraviť menšie balíky. Ako tieto roboty vyzerajú a ako doručujú balík, si môžete pozrieť aj na videu nižšie.

Vytvorenie tohto projektu napovedá, že sa aj Google začne venovať donáškovej službe a zrejme predstaví niečo ako Google Shopping, prípadne sa spojí s niektorou z väčších dodávateľských spoločností. Celý projekt Wing pre nás zatiaľ pôsobí ako sci-fi, no jeho reálne nasadenie môže prebehnúť už o niekoľko rokov. Ako sa k tomuto spôsobu dopravy tovaru staviate vy? Tešíte sa na to, až vám nový Android smartfón či tablet dopraví lietajúci dron?

Zdroj: Engadget

29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+