MojAndroid

Milovníci emoji smajlíkov si rozhodne prídu na svoje. Spoločnosť Google ochotne vracia späť sadu starých roztomilých smajlíkov, tentokrát však ako nálepky v rámci populárnej klávesnice Gboard alebo služby Android Messages. Zohral svoju úlohu aj nedávny Svetový deň Emoji?

Náš tip
Nová synchronizácia uložených platobných kariet s Google Pay
Náš tip
Aplikácia telefónu od Google odfiltruje nevyžiadané hovory

Google a emoji smajlíky

Nové podobizne emoji nemusia padnúť do oka všetkým používateľom. Niektoré pohľady hovoria o tom, že aktuálna séria smajlíkov nedostatočne vyjadruje danú emóciu resp. je tak trochu “bez života.” Ak sa vám páčila stará sada emoji smajlíkov s nejakými tými 3D prvkami a rozkošnými tváričkami, máme pre vás dobrú správu. Google tieto smajlíky vracia späť do života v podobe nových nálepiek pre spomínanú dvojicu služieb.

Google prináša späť sadu starších emoji smajlíkov. V podobe nálepiek.
Náš tip
Google má v EÚ opäť problémy, čelí ďalšej pokute
Náš tip
Google má ambiciózne plány s umelou inteligenciou Duplex

Hoci nejde o plnohodnotnú náhradu aktuálnej sady, novinka poteší najmä fanúšikov tých starých emoji smajlíkov. O čosi podobné sa pokúšal Google aj v prípade minuloročného “dňa emoji,” vtedy však boli novinky obmedzené pre prostredie aplikácie Allo. Používate emoji smajlíky v každodennej komunikácii? Páči sa vám aktuálna sada emoji smajlíkov alebo by ste sa radšej vrátili k starému dizajnovému jazyku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
19.7.2018
Zdroj: engadget.com, fossbytes.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Milan Tóth

    Tak tieto smajlíky neboli nikdy roztomilé. Práve naopak. Kým neprišiel Android 8, vždy som si rootol mobil len preto, aby som ich mohol zmeniť.
    Ani oreo smajlíky nie sú graficky dokonalé, ale už sa aspoň na nich dá pozerať .

+