MojAndroid

Materská spoločnosť Googlu Alphabet zverejnila svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok. Príjmy spoločnosti boli počas októbra až decembra roku 2018 až 39,2 miliardy dolárov. To znamená medziročné zvýšenie príjmov až o 22 percent. To je o niečo viac ako predpokladali analytici. Celkový príjem za rok 2018 bol 136,8 miliárd dolárov, čo je nárast až o 23 percent oproti roku 2017. Čistý zisk spoločnosti bol v poslednom štvrťroku 8,95 miliardy dolárov. Rok predtým mala spoločnosť stratu 3 miliardy dolárov. Napriek týmto pozitívnym číslam majú investori obavy z nadchádzajúceho obdobia. To sa prejavuje aj na hodnote akcií spoločnosti. Dôvody na obavy môžu byť dva.

Prvým dôvodom je nárast nákladov spoločnosti. Tá sa snaží svoje podnikanie diverzifikovať a tým pádom investuje do nových spoločností a technológií. Stúpli aj prevádzkové náklady spoločnosti, napríklad na dátové centrá pre rozširujúcu sa službu Youtube. Google taktiež musí znásobiť poplatky iným spoločnostiam, aby bol ich vyhľadávač a služby primárnym nástrojom v ich produktoch. Týka sa to napríklad spoločnosti Apple a ich iPhonov. Druhým dôvodom môže byť pokles ceny za kliknutie na reklamu u Google služieb. Tá klesla v roku 2018 o 27 percent oproti roku 2017 a o 9 percent v poslednom štvrťroku oproti štvrťroku v roku 2017.

Náš tip
Google odstránil z Obchodu Play 29 aplikácií na úpravu obrázkov, ktoré kradli fotografie používateľov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+