MojAndroid

Podcasty sa stali v poslednom čase mimoriadne obľúbenými a existuje množstvo platforiem, na ktoých ich môžu používatelia počúvať. Jednou z nich sú aj Podcasty Google. Ide o aplikáciu, ktorá je predinštalovaná v mnohých Android smartfónoch. Google teraz uvádza, že táto aplikácia skončí, a to v budúcom roku.

YouTube Music pre hudbu aj podcasty

Google samozrejme vidí obrovský potenciál podcastov, na ktoré samozrejme nezabudne. Sústredí sa na to, aby hlavnou podcastovou aplikáciou spoločnosti bol YouTube Music. Niektorí z vás si možno spomínajú na to, ako Google do tejto aplikácie premigroval aj bývalú službu Google Music. Práve YouTube Music má byť akýmsi “hubom,” kde používateľ nájde svoju obľúbenú hudbu, ale aj podcasty.

Ak máte v Google Podcastoch svoju knižnicu, nemusíte sa obávať. Google ponúkne šikovné nástroje na to, aby sa všetko pekne presunulo do YouTube Music. Pracuje na nich pravdepodobne už teraz a používateľov uisťuje, že všetko prebehne bez najmenších problémov.

najpouzivanejsie podcastove aplikacie
Zdroj: oberlo.com

Spoločnosť zároveň dodáva, že poslucháči už teraz vo výrazne väčšej miere počúvajú podcasty prostredníctvom hudobnej služby YouTube. Zaujímavé štatistiky uviedol napríklad portál oberlo.com, podľa ktorého je práve YouTube najpoužívanejšou platformou na počúvanie podcastov. Nasleduje Spotify, Apple Podcasty Pandora Amazon Music a ďalšie. Podcasty Google nefigurujú ani v najlepšej osmičke.

Google Podcasts
Google Podcasts
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Podcasts Screenshot
  • Google Podcasts Screenshot
  • Google Podcasts Screenshot
  • Google Podcasts Screenshot
  • Google Podcasts Screenshot
Náš tip
AKCIA: Tieto platené Android aplikácie a hry môžete mať teraz úplne zadarmo
27.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+