MojAndroid

Obchod Play sa stal domovom už pre viac ako 2 milióny aplikácií, ktoré sú roztriedené do niekoľkých kategórií. Tých však stále nie je dostatok na to, aby používatelia mohli konkrétne aplikácie nájsť bez zbytočného zdržiavania sa. Aj preto sa Google rozhodol, že v obchode s aplikáciami zavedie nové, ktoré činnosť vyhľadávania uľahčia. Stať by sa tak malo údajne už čoskoro.

Google má konkrétne pridať kategórie pre Umenie a dizajn, Auto a vozidlá, Krásu, Zoznamovanie, Udalosti, Jedlo a pitie, Dom a domov, či Rodičovstvo. Okrem toho zmení aj súčasnú kategóriu Doprava na Mapy a navigácia, zatiaľ čo Médiá a video sa zmenia na Videoprehrávače a editory. Preklady do slovenčiny nemusia byť finálne a od tých našich sa môžu ešte líšiť. Každopádne, nové rozdelenie privítajú nielen používatelia, ale aj vývojári, ktorí budú môcť svoje aplikácie lepšie zaradiť.  Vďaka tomu ich ľudia pri vyhľadávaní budú môcť nájsť oveľa rýchlejšie. Nové rozdelenie bude pre všetkých dostupné do 60 dní, developeri ho môžu využiť už dnes.

Zdroj: androidauthority

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+