MojAndroid

Google oznámil na svojom blogu novinku pre hráčov mobilných hier. Tí sa po novom nebudú musieť do Google Play Games prihlasovať cez svoje Google+ konto, ale postačí im klasický Gmail, ktorý používajú v emailovej stránke. To je dobrá správa, pretože pokiaľ ste doteraz nemali Google+ konto a chceli ste si ukladať priebehy hier v aplikácii Google Play Games, museli ste si ho upgrade-ovať. Okrem tejto novinky Google prináša aj iné zaujímavé vychytávky.

modern-combat-titulka

Náš tip
Hry Google Play prinášajú nahrávanie obrazovky pri hraní [APK]

Hráč, ktorý sa po prvýkrát prihlási do Google Play Games, dostane špeciálne ID, ktoré sa priradí k jeho účtu. S týmto ID potom ďalej narába ako so svojim Google+ kontom doteraz. Výbornou novinkou je nutnosť prihlásiť sa na zariadení iba raz, nie pri každej spustenej hre. Teraz vás Google Play Games vyzvú na prihlásenie vždy, keď spustíte novú hru. Tomu bude koniec. Nové hry sa budú taktiež automaticky prihlasovať pod vašim ID do služby od Google. Pokiaľ nechcete, aby sa niektorá z hier synchronizovala s vašm účtom, v nastaveniach ju budete môcť vypnúť. Google tieto zmeny priniesol najmä pre jednoduchšie prihlasovanie hráčov a rozhodne týmto spôsobom chce zlákať aj nových používateľov, aby si ukladali svoj progres práve v službe od Google.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidDevelopersBlog

25.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+