MojAndroid

Tí z vás, ktorí sa často na svojom Android zariadení hrajú, zrejme už počuli o Google Play Games, v slovenskom preklade Hry Google Play. Ide o titul od spoločnosti Google, ktorí zhromažďuje informácie o vašich hrách, prejdených leveloch a získaných oceneniach, pričom vám umožňuje porovnať váš progres s hráčmi vo vašich kruhoch, prípadne s celým svetom. Najmä my, ktorí často striedame rôzne Android zariadenia, využívame možnosti pre zjednotenie dosiahnutých výsledkov na viacerých zariadeniach. Novinka v tejto aplikácii ale prináša niečo ešte zaujímavejšie – lokálny multiplayer.

modern-combat-titulka

Náš tip
Google sprístupňuje funkciu Nearby Players, nájde hráčov v okolí

Google bude sledovať vašu polohu pri hraní hier a umožní vám do hry prizvať niekoho, kto sa nachádza vo vašej blízkosti. Hoci túto funkciu musia do svojich hier vývojári aplikovať manuálne, vďaka univerzálnemu API by to nemal byť problém. Lokálny multiplayer umožní developerov vyvíjať zaujímavejšie Android hry so silnejším herným zážitkom, na čo sa určite tešíme. Len si predstavte, že si s kamarátom zahráte proti sebe hry ako FIFA alebo Real Racing. Situáciu okolo nových Hier Google Play budeme sledovať a budeme vás informovať o tom, keď túto funkciu budú podporovať prvé z Android hier.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

18.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+