MojAndroid

Nedávno sme vás informovali o tom, že Google zrušil vývoj nasledovníka smartfónu Google Pixel XL. Nahradiť ho má ešte väčší model, ktorý tak nebude priamym nástupcom predchádzajúceho modelu. Teraz získavame bližší pohľad na to, ako by mala novinka vyzerať a čo by mala ponúknuť po dizajnovej stránke.

Informácie zo spoľahlivého zdroja

Môžeme povedať, že sa rozhodne je na čo pozerať. Kým prvému modelu Google Pixel bol vyčítaný najmä fádny dizajn, v prípade nasledovníka to zrejme tak nebude. Viaceré úniky naznačujú, že Google zrejme použije obdobu displeja s minimálnymi rámikmi. To znázorňuje aj tento render, ktorý ukazuje extrémne tenký rám po bokoch displeja a veľmi malú bradu a aj časť nad displejom. Tieto sú síce výraznejšie ako v prípade LG G6 či Samsung Galaxy S8, no stále sú oveľa menšie ako na drvivej väčšine smartfónov na svete.

Nové uniknuté informácie pritom naznačujú, že vpredu nájdeme 6″ AMOLED displej s pomerom strán 2:1, ktorý mal vyrobiť LG. Displej bude mať aj zahnuté rohy podobne ako je to v prípade LG G6. Zaujímavá je ale aj zadná strana. Hoci znovu tu nájdeme dominantný pliešok v hornej časti, ten je menší a nezasahuje aj do skeneru odtlačkov prstov. Okrem toho prechádza aj do hrán čo pôsobí oveľa atraktívnejšie. Na renderi je zobrazený aj fotoaparát s bleskom. Vidieť tu veľkú šošovku, ktorá je ale iba jedna.

Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Aký dizajn by ste privítali vy?

Samozrejme, dizajn telefónu môže byť v skutočnosti iný, no ak by boli tieto rendery založené na skutočnom základe, vôbec by sme sa nenahnevali. Ide o obrovský krok vpred oproti vlaňajšiemu modelu. Zároveň vyzerá telefón veľmi prakticky a oveľa elegantnejšie ako v prípade originálneho Pixelu. Predchádzajúce uniknuté informácie pritom naznačujú, že nový Pixel bude znovu šampiónom vo výkone. Ponúknuť má procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte.

Čo poviete na tento render vy? Pozdáva sa vám, alebo by ste uprednostnili iný dizajn? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: Android Police via Android Authority

12.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+