MojAndroid

Ak existuje niečo, čo by si zaslúžilo modernizáciu a zmenu pravidiel, tak to je trh s patentmi. Google sa do toho pustil po svojom a zverejnil vlastný plán s názvom Patent Purchase Promotion. Ten v sebe zahŕňa vytvorenie špeciálneho portálu, na ktorom bude môcť ktokoľvek predať svoje patenty, čo značne uľahčí túto činnosť najmä jednotlivcom a malým podnikom, ktoré často bojujú s patentovými trolmi.

Od 8. do 22. mája 2015 otvoríme špeciálny portál určený majiteľom rôznych patentov, ktorí na ňom budú môcť informovať o svojich patentoch a o cene, za ktorú by boli ochotní svoje patenty predať. Akonáhle sa tento portál uzatvorí, prezrieme si všetky patenty a do 26. júna dáme ich majiteľom vedieť, či máme záujem o odkúpenie ich patentov alebo nie. Do konca augusta potom vybrané patenty vyplatíme. – tvrdí oficiálne vyhlásenie spoločnosti Google.

Google chce týmto spôsobom zjednodušiť a zjednotiť aspoň časť z patentového trhu. Za dobromyseľným cieľom treba hľadať ale aj záujmy samotného Googlu, pre ktorý sú najmä technologické patenty určite zaujímavými. Známych je hneď niekoľko patentových sporov, na ktoré Google doplatil. Možno sa karta obráti a Google bude kúpené patenty využívať na vymáhanie poplatkov od konkurentov. Viac informácií nájdete na oficiálnej webstránke projektu.

Zdroj: AndroidAuthority, foto

28.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+