MojAndroid

Obojstranný USB konektor, alebo USB Type-C sa pomaly stáva novým štandardom pre prenos dát, obrazu alebo nabíjanie ďalšej generácie elektronických zariadení. Nový konektor je už súčasťou nedávno predstaveného Chromebook Pixel 2 alebo 12-palcového Macbooku od Apple. Keďže Google oficiálne prešiel na nový štandard, vzniká otázka, kedy sa konektor dostane do Android zariadení. Podľa Googlu to bude v blízkej budúcnosti.

Produktový manažér Googlu, Adam Rodriguez, uviedol:

“V spoločnosti Google sme veľmi oddaní špecifikácií USB Type-C a očakávame, že nový typ konektora bude v blízkej budúcnosti súčasťou mnohých Chromebooky a Android smartfónov.”

Odpoveď na túto otázku však nie je len v rukách internetového giganta, ale aj výrobcov mobilných zariadení. Dôležité je, aby niekto začal rozširovať výhody nového konektora a ostatní sa časom pridajú.

USB konektor typu C má niekoľko hlavných výhod. V prvom rade to je konštrukcia, ktorá umožňuje zasunúť konektor do zariadenia alebo do PC v ktorejkoľvek orientácii. Používatelia tak už nebudú musieť myslieť na to, akou stranou konektor pripájať k svojim zariadeniam. Konektor však nielenže budeme môcť zapojiť v ľubovoľnom smere, ale môžeme pomocou neho podstatne rýchlejšie nabíjať aj mobilné zariadenia. Nový USB 3.1 dokáže na svojom výstupe dodávať výkon na úrovni až 100W, čo bude viac než postačovať aj na dobíjanie tabletov a smartfónov, a to bez akýchkoľvek obmedzení.

Inou významnou výhodou má ním byť prenos videa a zvuku, ktoré asociácia VESA (Electronics Standards Association) nazýva DisplayPort Alternate Mode, alebo tiež Alt Mode. Táto dokáže pomocou nového USB typu C prenášať video s rozlíšením 4K a vyšším a za pomoci prevodníka ho bude možné pripojiť aj k DisplayPortu, HDMI, DVI a VGA portu.

Zdroj: phandroid

12.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+