MojAndroid

Internetový gigant Google zastrešuje naozaj obrovské množstvo rôznych projektov. Od vyhľadávača, cez komunikačné služby, mobilný operačný systém až po autá, ktoré nepotrebujú šoféra. Pokračovať by sme mohli donekonečna. Predstavitelia spoločnosti naplno využívajú množstvo prostriedkov, ktoré majú k dispozícii a snažia sa z toho vyťažiť maximum. Jednou z posledných akvizícii spoločnosti je výrobca hračiek Launchpad Toys, čo naznačuje, že sa Google začal orientovať aj na produkty určené pre najmenších používateľov.

Tu ale angažovanosť spoločnosti nekončí. Google spolu s obľúbeným výrobcom hračiek Mattel plánuje 13. februára predstaviť v New Yorku spoločný produkt. Je teda zrejmé, že ide o produkt určený pre deti, keďže aj načasovanie je veľmi vhodné. Deň po predstavení novinky sa totiž bude v New Yorku konať udalosť NYC Toy Fair, ktorá je už tradične spojená s predstavením nových hračiek. Tieto indície by nám však iba ťažko stačili na to, aby sme mohli posúdiť, že ide práve o zariadenie spojené s virtuálnou realitou.

Mattel-Google-View-Master-640x342

Leták s pozvánkou však naznačuje, že pôjde práve o takéto zariadenie. Na obrázku sa totiž nachádza zariadenie View-Master, ktoré je klasickými okuliarmi na prehrávanie analógových filmov. Je preto možné, že v tomto prípade pôjde o oživenie tradičnej hračky. Príspevok zo strany Google by mohla byť práve schopnosť preniesť virtuálnu realitu zo smartfónu do nových okuliarov. Google sa angažuje aj v tejto oblasti, o čom svedčia zaujímavé okuliare Google Cardboard, ktoré boli predstavené minulý rok. V každom prípade, už budúci týždeň sa dozvieme, či sú tieto dohady pravdivé a ak áno, aké zaujímavé novinky prinesie spolupráca Google a Mattel a pre deti.

Zdroj: phandroid

7.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+