MojAndroid

Súťaž UX Awards združuje tie najlepšie dizajnérske kúsky z celého sveta a prebojovať sa tam so svojim dielom nie je vôbec jednoduché. Google to však dokázal a za svoj dizajnový jazyk Material Design získal zlatú medailu za najlepší príspevok v kategórii UX. Dizajnový jazyk Googlu prináša návod na to, ako združiť mobilnú, tabletovú a desktopovú verziu stránky či aplikácie do jedného a uceleného dizajnu. Podľa viacerých odborníkov je práve Material Design revolučným v oblasti IT priemyslu a jeho reálne nasadenie spôsobí inováciu moderného priemyslu.

Material Design je už v súčastnosti zaprácovávaný do existujúcich aplikácií a v operačnom systéme sa objaví najbližšie pri verzii Androidu L. Ten by mal byť oficiálne predstavený ešte tento rok, pričom ho medzi prvými získajú práve Nexus zariadenia so značkou Google na tele. Tento dizajnový jazyk nie je výnimočný len jednoduchými farbami a tvarmi, ale aj tým, že rovnakú aplikáciu spoznáte pri otvorení na 1,5″ displeji hodiniek alebo na 50″ uhlopriečke inteligentného televízora.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/7-dni-android-l-skusenosti/

Zdroj: AndroidAuthority

16.9.2014
 • hejter

  inspiracia metrom ciste nahodna :)

  • hunkeus

   Vlastne vsetko kde sa nachadzaju stvorce alebo obdlzniky mozme volat metrom.

 • freddie

  Kdy vydají Android Lion se ještě neví? Že to má být na podzim je jasné ale nikde není napsané kdy to přesně bude o_O aspoň kdy to vyjde oficiálně na nexus už se nemůžu dočkat >o<

+