MojAndroid

Súťaž UX Awards združuje tie najlepšie dizajnérske kúsky z celého sveta a prebojovať sa tam so svojim dielom nie je vôbec jednoduché. Google to však dokázal a za svoj dizajnový jazyk Material Design získal zlatú medailu za najlepší príspevok v kategórii UX. Dizajnový jazyk Googlu prináša návod na to, ako združiť mobilnú, tabletovú a desktopovú verziu stránky či aplikácie do jedného a uceleného dizajnu. Podľa viacerých odborníkov je práve Material Design revolučným v oblasti IT priemyslu a jeho reálne nasadenie spôsobí inováciu moderného priemyslu.

Material Design je už v súčastnosti zaprácovávaný do existujúcich aplikácií a v operačnom systéme sa objaví najbližšie pri verzii Androidu L. Ten by mal byť oficiálne predstavený ešte tento rok, pričom ho medzi prvými získajú práve Nexus zariadenia so značkou Google na tele. Tento dizajnový jazyk nie je výnimočný len jednoduchými farbami a tvarmi, ale aj tým, že rovnakú aplikáciu spoznáte pri otvorení na 1,5″ displeji hodiniek alebo na 50″ uhlopriečke inteligentného televízora.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/7-dni-android-l-skusenosti/

Zdroj: AndroidAuthority

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+