MojAndroid

Google Maps - Vyhľadávanie trasy pre cyklistovGoogle tento týždeň vypustil aplikáciu Google Maps s najnovšou verziou 4.2 pre mobilné zariadenia s niekoľkými novými vlastnosťami. Najzaujímavejšia funkcia vyhľadávanie trasy pre cyklistov (u nás zatiaľ nedostupná), zdieľanie plochy a možnosť uložiť si ukonu Google Maps Navigation na plochu.

Vyhľadávanie trasy umožňuje jednoduchšie vyhľadávanie cyklistických tratí priamo v Android telefóne. Cyklistická vrstva zvýrazňuje trasy určené len pre cyklistov (tmavo zelená farba), cesty s cyklistickým jazdným pruhom (zelená farba) a cesty určené pre cyklistiku (prerušovaná zelená). Túto vrstvu je možné vypnúť a zvoliť si vlastnú cestu.

Google Maps navigácia má vlastnú ikonu na ploche, ktorá tak zjednodušuje a urýchľuje navigáciu k obľúbeným miestam. Stačí spustiť navigáciu, zvoliť vyhľadávanie hlasom alebo napísať adresu, vybrať si zo svojich kontaktov, zvoliť si obľúbené miesto alebo poslednú cieľovú adresu.

Zdieľanie aktuálnej polohy s priateľmi cez email alebo sociálne siete je vlastnosť, ktorá mi osobne chýbala v Google Mapách. Najnovšia verzia ponúka poslať vlastnú polohu cez SMS a e-mail, zdieľaj ju na Facebooku a Twitteri.

Google Maps 4.2 ikonaAplikácia: Google Maps 4.2
Veľkosť: 3,8 MB
Cena: Zadarmo
Developer: Google

Ak čítate tento článok v Android telefóne, môžete si aktuálnu verziu stiahnuť.
QR kód:

QR Google Maps

Zdroj: googlemobile.blogspot.com


14.5.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+