MojAndroid

Aplikácia Google Hangouts pre Android patrí medzi tie najrozšírenejšie, no takéto postavenie si nezískala vďaka svojej prepracovanosti. Jej funkcionalita je pre mnohých z nás veľmi dôležitá a populárne Hangouts využívame v práci aj súkromí. Samotná aplikácia môže byť ale pre mnohých užívateľov neprehľadná najmä kvôli integrácií so správami SMS.

Google-Hangouts-UltraViolet-1

Súčasných užívateľov by určite veľmi potešilo, keby integrácia s SMS bola dostupná vo verzii pre počítače. To Google zatiaľ zrejme nechystá, no podľa najnovších únikov spoločnosť momentálne experimentuje s novou verziou, ktorá nesie označenie Ultra Violet. Experimentálna verzia Hangouts podľa všetkého obsahuje tzv. Chat heads, ktoré spopularizoval najmä Facebook svojou aplikáciou Messenger. Chat heads sú plávajúce bubliny, ktoré sčasti prekrývajú aplikáciu, ktorú používate. Po kliknutí na bublinu sa zobrazí chatovacie okno a vy tak môžete komunikovať bez nutnosti vstúpiť do aplikácie. Naraz môžete mať aktivovaných niekoľko chat heads, ktoré sa dajú jednoducho ukryť do jedne bubliny, ktorá pri práci so zariadením veľmi neprekáža.

Google-Hangouts-UltraViolet-extension-640x152

V tomto prípade sa jedná o dohady ohľadne aplikácie pre počítače, no rovnaká funkcionalita by sa zrejme dostavila aj do mobilnej aplikácie. Táto novinka je však iba v experimentálnom štádiu a okrem tohto úniku nič nenaznačuje tomu, že by sme sa v blízkej budúcnosti mali dočkať jej verejného predstavenia. V každom prípade by túto funkciu určite mnohí privítali či už na počítačoch, alebo v mobilnej aplikácii.

Google-Hangouts-UltraViolet-2-640x376

Zdroj: Caschys Blog via phandroid

14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+