MojAndroid

Ak ste sa doteraz nebáli o súkromie vo svojej e-mailovej schránke od Googlu a nerozrušila vás ani kauza okolo NSA a všemožného sledovania webu a komunikácie, možno zbystríte pozornosť pri tejto správe. Samotná spoločnosť Google totiž prostredníctvom svojich právnych zástupcov prehlásila, že používatelia Gmailu nemajú žiadny zákonne podložený nárok na súkromie. Tieto informácie zverejnila spoločnosť Consumer Watchdog, organizácia zaoberajúca sa ochranou spotrebiteľských práv v USA.

gmail-logo

Toto vyhlásenie je súčasťou spisového materiálu, ktorý sa týka istého súdneho sporu, vedeného proti spoločnosti Google v severnej Kalifornii. V jednom z dokumentov sa Google obhajuje tvrdením, že používatelia by mali predpokladať, že ich elektronická komunikácia môže byť dostupná aj pre iné subjekty a využívaná na ďalšie účely, samozrejme, aj vrátane reklamy.

„Tak, ako odosielateľ, ktorý posiela list obchodnému kolegovi nemôže byť prekvapený, ak jeho list otvorí príjemcova asistentka, ľudia, ktorí používajú webové e-mailové služby nemôžu byť prekvapení, ak sú ich e-maily spracovávané v priebehu doručenia. V skutočnosti ‘jednotlivec nemá legitímny nárok na súkromie, týkajúce sa informácie, ktorú dobrovoľne odovzdal tretej strane.’“

Tím právnikov Google ďalej hovorí, že obžaloba sa snaží „kriminalizovať bežné obchodné praktiky“, ktoré Google a iné spoločnosti vykonávajú už takmer desať rokov.

Organizácia Consumer Watchdog naopak tvrdí, že celá uvedená analógia Google je chybná, pretože poslanie e-mailu je niečo podobné ako zaslanie papierového listu poštou. Spotrebitelia očakávajú, že list bude proste doručený a nie že ho bude pošta čítať a ponúkať im na jeho základe nejaké produkty.

Zdroj: cultofandroid.com

14.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+