MojAndroid

Najnovšie správy zo zahraničia prezrádzajú, že spoločnosti Google a Foxconn budujú spoločne moderné továrne obsluhované robotmi. Informoval o tom denník Wall Street Journal, ktorý prináša informácie o tom, že sa s cieľom vytvoriť moderné továrne stretli CEO oboch spoločností Andy Rubin a Terry Gou.

robot-atlas

Jeden z výtvorov spoločnosti Boston Dynamics, ktorú odkúpil Google (rozklikni pre animáciu).

Spoločne by chceli tieto spoločnosti napredovať v oblasti robotiky a túto, zatiaľ málo preskúmanú oblasť, posunúť na vyššiu úroveň. Potvrdzuje to aj nová funkcia Andyho Rubina v Googli, ktorý sa zo sekcie Androidu presunul na funkciu šéfa robotiky. Ľudia vo Foxconne sú z robotov v továrňach rovnako nadšení. Cieľom oboch spoločností je vytvoriť továrne, v ktorých roboty nahradia pozície manuálne pracujúcich ľudí, ktorí by získali iné pozície s lepším platovým ohodnotením. Jedným z vylepšení zo strany Googlu má byť aj nový operačný systém pre roboty, ktorý bude podobný Androidu a pomôže im s úkonmi, ktoré budú denne vykonávať. Prvým krokom pri vytváraní robotických tovární bola akvizícia spoločnosti Boston Dynamics, ktorú Google kúpil ešte koncom minulého roka. Celú túto oblasť budeme podrobnejšie monitorovať a časom vám prinesieme všetky správy o novinkách v tomto segmente.

Náš tip
Ďalším veľkým projektom Andyho Rubina a Googlu sú roboti

Zdroj: Gizmodo

11.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+