MojAndroid

Google predstavil pred časom svoju službu Google Flights. Aktuálne k nej prináša viaceré zaujímavé novinky, ktoré používateľom zjednodušia život. Faktom je, že oneskorenie lietadiel nie je nič výnimočné, a tak sa nám takáto fičúrka v službe určite zíde.

Podľa blogu na oficiálnej stránke Google je však funkcia ešte vylepšená. Služba totiž využíva špeciálne predikčné algoritmy, ktoré napr. predpovedajú, že lietadlo bude mať oneskorenie ešte skôr, ako spravia aerolinky oficiálne vyhlásenie. Novinka bude tiež v aplikácii zdieľať pravdepodobné dôvody oneskorenia, ako napríklad počasie. Podľa Googlu má ich “predikčný systém” označiť let za omeškaný v prípade, že si je 80 % istý správnosťou svojej predpovede.

Náš tip
Google vám povie, kedy je najvhodnejšia doba na kúpu letenky

Ďalšou zaujímavosťou je, že Google Flights bude ústretovejšie k pasažierom cestujúcim “Basic Economy” triedou. V aplikácii si takýto cestujúci budú môcť skontrolovať, čo všetko majú a nemajú zahrnuté v cene letenky. Zatiaľ to však budú sprístupňovať len spoločnosti American, Delta a United Airlines. Môže ísť napríklad o informácie ohľadom poplatku za batožinu, zmenu sedadla a podobne.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+