MojAndroid

Tak ako sme niekoľkokrát informovali, Google Drive má byť nová cloudová služba od spoločnosti Google, ktorá bude konkurovať online úložiskám ako sú napríklad Dropbox alebo Box. V predchádzajúcich dohadoch sa hovorilo o tom, že Google ponúkne vo svojej novej službe len 1GB úložného priestoru. To by však nebola úplne konkurencieschopná ponuka, keďže Dropbox (2GB) alebo Box (50GB) ponúkajú viac. Najnovšie informácie však hovoria o tom, že kapacita Google Drive by sa predsa len mohla zvýšiť, konkrétne na 5GB. Dokazuje to screenshot, ktorý bol zaslaný zahraničnému portálu TalkAndroid.

Päť gigabajtov by malo bohato postačovať väčšine používateľov, navyše sa predpokladá, že Google bude ponúkať aj platené balíčky, ktoré rozšíria online diskový priestor o ďalšie gigabajty. Zaujímavé bude sledovať aj to, ako novú službu budú využívať developeri aplikácií. Jedným z možných využití by mohlo byť zálohovanie dát z aplikácií a hier, ktoré by tak mohli zdieľať dôležité údaje naprieč rôznymi platformami a zariadeniami využívajúcich Google Drive. Uvidíme čo nakoniec nová služba ponúkne, každopádne, to sa dozvieme možno už v nasledovných týždňoch a ktovie, možno už v priebehu budúceho týždňa ;).

Zdroj: phandroid.com

30.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+