MojAndroid

Len dnes sme písali o Google Drive ako o službe, ktorá by mohla byť spustená už tento týždeň a o tom, že Google dnes navýšil kapacitu Google dokumentov z 1 na 5GB. Všetko nasvedčovalo tomu, že Google spustí novú službu už čoskoro. Vyzerá to však tak, že čakanie na spustenie služby sa už skončilo a že všetci môžeme novú službu Google Drive začať využívať. Google totiž práve pred malou chvíľou sprístupnil na Google Play novú aplikáciu a spustený bol aj nový portál drive.google.com.

Google Drive prináša cloudové služby do každého Android, iOS telefónu alebo počítača s operačným systémom Windows či Mac OS X. Google disk je spojený s Google dokumentami a tak môžete využívať všetky funkcie, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí pri vytváraní alebo editovaní dokumentov. Na Google disk môžete ukladať akýkoľvek druh súborov vrátane videí, fotografií, dokumentov a iných. Ak potrebujete aby súbor bol prístupný aj vtedy keď ste offline, stačí ak ho v Google Drive označíte a dáte sprístupniť offline.

Medzi ďalšími funkciami Google Drive nájdete:

  • kapacita online disku 5GB
  • priame nahrávanie súborov na Google Drive z Androidu
  • zdieľanie súborov s kontaktami
  • vytváranie a spravovanie dokumentov v RTF formáte
  • rozpoznávanie textu z obrázkov a jeho prevod do Google dokumentu
  • optimalizované používateľské prostredie pre telefóny a tablety
Disk Google
Google Inc.
Verzia 1.0.77 (24. 4. 2012)
Veľkosť 4,6 MB
2.1+

Zadarmo
24.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+